Vanuatu'ya Nasıl Gidilir

Türkiye'den Vanuatu'ya Nasıl Gidilir?
Bu küçük ve gizemli ada ülkesine gitmeye karar vermişsseniz, nerede bulunduğunu da zaten biliyorsunuz demektir. Bilmiyorsanız Vanuatu Cumhuriyeti'nin nerede olduğuna buradan bakabilirsiniz.

Evet, memleketimize oldukça ama oldukça epey uzak bir ülke. Açıkçası taa oralara gitmek herkesin kolaylıkla yapabileceği bir şey değil. Hem çok pahali hem de ulaşmak gercekten zor. Direk uçak bulunmuyor. Bu nedenle Istanbul'dan binip başkent Port Villa'da inmek gibi bir firsat henüz mümkun degil. O halde nasıl gideceğiz?

Bunun için üç yol var; ya Avustralya uzerinden aktarma yaparak ucacaksınız, ya Yeni Zelanda üzerinden ya da Amerika Birleşik Devletleri üzerinden.
Türkiye'den Vanuatu'ya Nasıl Gidilir
Birinci ve Önerdiğim Güzergah. Hem daha kısa sürer hem de genelde en ucuz yol:
Türkiye-Avustralya-Vanuatu
Yolculuğunuzun ilk etabı da yine aktarmalı gerçekleşek. Istanbul-Singapur-Brisbane (Aus) - Port Ville (Vnu)   Bu hatta en ekonomik biletler icin BURAYA BAKABILIRSINIZ>>  Uzun bir yolculuk olacağini unutmayın. Topmada yaklasık 60 saat.

Ikinci Seçenek
Türkiye-Yeni Zelanda-Vanuatu
Bu seferde ilk aktarma Dubai'de başlayacak. Istanbul-Dubai-Auckland (YZ) - Vanuatu
Bu hattaki biletler için de BURAYA GÖZ ATIN>>  Burada da yine toplam sehayat süresi 55-60 saat arasını buluyor.

Ayrica Malezya ve Amerika'nın farklı şehirlerinden de aktarma oluyor fakat bunlar misliyle pahalıya mal oluyor. O yuzden hiç deginmiyorum bile.

Başka Nele Var